Lubisz dzieci? Być może planujesz podjąć pracę w charakterze  nauczyciela przedszkolnego? Jeśli tak, to przeczytaj nasz krótki poradnik dla wszystkich planujących rozpocząć pracę w tym właśnie charakterze. Jak dobrze wiesz, na osobach pełniących tego typu prace, spoczywa ogromna odpowiedzialność. Powierzone ci pociechy będą spędzać z tobą większą część dnia, dlatego też musisz być dla nich wzorem do naśladowania. Jednak by dostać wymarzoną pracę musisz powinieneś się zatroszczyć o to, aby nie zakończyć rekrutacji już na samym starcie za sprawą źle napisanego podania o pracę.

Powinieneś zadbać o to, aby przykuć uwagę swojego przyszłego pracodawcy już na etapie wstępnej preselekcji kandydatów na bazie analizy pism aplikacyjnych (listu motywacyjnego z CV). Pisząc swoje Curriculum Vitae i list motywacyjny, pamiętaj, aby pisać je z punktu widzenia pracodawcy, tzn. postaraj się w nich zawrzeć te informacje, które zainteresują pracodawcę.

Najważniejszą rzeczą jest to, abyś w liście motywacyjnym wykazywał szczerą chęć opiekowania się najmłodszymi – z twojego przekazu w liście motywacyjnym nie może wynikać, że będziesz to robił z przymusem.

By zapewnić sobie jak największe szanse, w sytuacji gdy możemy opisać swoją osobą tylko na jednej kartce papieru A4, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii i pokusić się o przemyślany dobór słów i motywacji. Dlatego pisząc podanie o pracę wychowawcy przedszkolnego, pamiętaj, aby umieścić w nim kilka rzeczy, które pomogą ci zapunktować u pracodawcy.

Jak napisać dobre podanie o przyjęcie do pracy w przedszkolu?

  1. Najważniejsza kwestia, to byś dokładnie opisał swoje wykształcenie, gdyż każdy pracodawca zwraca na to szczególną uwagę.
  2. Oczywiście jeśli znasz języki obce, to koniecznie się tym pochwal, gdyż ich znajomość jest wymagana przez wielu pracodawców (w szczególności w przypadku bardziej prestiżowych prywatnych przedszkoli).
  3. Przy opisie swoich cech charakteru, nie zapomnij użyć takich określeń jak: empatyczny, pomocny, opiekuńczy oraz odpowiedzialny.
  4. Warto również wspomnieć o dodatkowych kursach jakie odbyłeś zarówno na studiach jak i poza nimi.
  5. Jeśli opiekowałeś się dziećmi innych ludzi, koniecznie o tym wspomnij, gdyż doświadczenie jakie zdobyłeś, liczy się podwójnie. W szczególności przydatne okażą się tutaj pozytywne opinie wystawione przez rodziców, których dziećmi się opiekowałeś.
  6. Ważne jest także byś nadmienił, czy posiadasz zdolności wokalne oraz plastyczne, które są najbardziej pożądane przy pracy z dziećmi w przedszkolu.
  7. Możesz również napisać o tym, że posiadasz doświadczenie, które wyniosłeś z rodzinnego domu, gdzie np. opiekowałeś się swoim młodszym rodzeństwem.
  8. List motywacyjny możesz zakończyć powszechnym zwrotem, że masz nadzieję na to, że dostąpisz możliwości zaprezentowania swojej osoby na rozmowie kwalifikacyjnej.
  9. Szczególnie ważną kwestią jest zamieszczenie na samym dole listu motywacyjnego i Curriculum Vitae, klauzuli mówiącej o tym, że wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Pamiętaj, aby całe swoje podanie o pracę (CV i list motywacyjny) utrzymać w łagodnej tonacji, typowej dla osób łagodnie usposobionych, jak wychowawcy przedszkolni. Pisząc swoje pisma aplikacyjne używaj łagodnych sformułowań i miłych określeń – stworzy to pewien spójny całokształt, który w sposób podświadomy będzie dobrze współgrał z twoim podaniem.


Opublikowany przez Mariusz Bachrynowski

Mariusz Bachrynowski od lat zajmuje się rekrutacją dla firm z obszaru IT i nowych technologii. Absolwent socjologii na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym dzieli się na łamach serwisu pupstrzelin.pl