Jeśli zamierzasz podjąć pracę w charakterze geodety, musisz wiedzieć, że zawód geodety wiąże się z dokładnością oraz odpowiedzialnością – tą właśnie dokładnością powinieneś się wykazać m.in. pisząc swoje podanie o pracę, bowiem pracodawcy zdają sobie sprawę z tego, że prawdziwi profesjonaliści wykazują się dokładnością w każdym obszarze, także pisząc CV czy też list motywacyjny.

Aby jednak wykonywać tego typu pracę musisz przede wszystkim posiadać odpowiednie doświadczenie i wykształcenie, gdyż tworzenie pomiarów czy map geodezyjnych jest zajęciem wymagającym od ciebie zestandaryzowanego sposobu działania i dokładności. Dlatego pisząc swoje Curriculum Vitae powinieneś zwrócić uwagę w szczególności na dokładny opis swojego wykształcenia, gdyż jest to jedna z najważniejszych kwestii umożliwiających wykonywanie zawodu geodety.

Twoim dużym atutem będzie również znajomość specjalistycznych programów komputerowych, które z pewnością pomogą ci w pracy i będą mile widziane przez twojego przyszłego pracodawcę. Jednak by nie odpaść już na samym wstępie rekrutacji, pośród chmary nadesłanych podań o pracę, powinieneś dobrze zastanowić się nad tym co chcesz umieścić w swoim liście motywacyjnym.

Jak napisać dobry list motywacyjny w zawodzie Geodety?

Pisząc swój list motywacyjny warto pamiętać o takich kwestiach jak:

  1. Aby zwiększyć swoje szanse, napisz jaką specjalizację ukończyłeś oraz koniecznie potwierdź, opisując dokładnie swoje wykształcenie, że masz ukończone studia i możesz legitymować się tytułem geodety.
  2. Jeśli wykonywałeś podobne obowiązki w poprzedniej pracy, bądź też zdobyłeś jakieś umiejętności podczas nauki, to koniecznie wspomnij o tym, gdyż jak wiadomo, doświadczenie w dzisiejszych czasach jest szczególnie istotne z punktu widzenia każdego pracodawcy.
  3. Koniecznie określ także zakres zdobytych przez ciebie uprawnień. Gdyż z pewnością będzie miało to znaczący wpływ na wybranie osoby pełniącej to stanowisko spośród nadesłanych aplikacji kandydatów.
  4. Warto byś także opisał krótko swoje cechy charakteru. Cechy, którymi powinien się odznaczać zawodowy geodeta to m.in.: profesjonalizm, dokładność, precyzja oraz odpowiedzialność.
  5. Jeśli znasz specjalistyczne programy komputerowe, które pomogą ci w pracy oraz języki obce, to nie zapomnij o tym wspomnieć, gdyż może to być bardzo znaczącym elementem przy wyborze kandydata na to stanowisko.
  6. Oczywiście praca ta wiąże się także z tym, że będziesz miał styczność z innymi ludźmi. Dlatego postaraj się uwzględnić w swoim liście motywacyjnym, to że jesteś osobą komunikatywną.
  7. Także jeżeli posiadasz zaświadczenia oraz certyfikaty, które potwierdzą to, że ukończyłeś specjalne kursy, koniecznie dołącz ich kopię do składanej przez ciebie aplikacji.
  8. Nie zapomnij umieścić na samym dole twojego listu motywacyjnego i CV wzmianki o tym, że twoje dane osobowe mogą być w pełni przetwarzane.
  9. Nie zapomnij również, że w liście motywacyjnym powinieneś wyrazić nadzieją na to, byś mógł zaprezentować swoją osobę na rozmowie kwalifikacyjnej.

Published by Mariusz Bachrynowski

Mariusz Bachrynowski od lat zajmuje się rekrutacją dla firm z obszaru IT i nowych technologii. Absolwent socjologii na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym dzieli się na łamach serwisu pupstrzelin.pl