Pracownik kawiarni to osoba, która przede wszystkim współpracuje z ludźmi. Kandydat na to stanowisko powinien wykazywać się komunikatywnością i umiejętnością pracy w zespole. Musi to być osoba łatwo nawiązująca kontakty, uśmiechnięta i chętna do pomocy. Pracodawcy dużą uwagę zwracają na dyspozycyjność. Pracownik kawiarni powinien też dbać o swoje stanowisko pracy, aby było zawsze czyste i uprzątnięte. Kandydat musi być grzeczny i opanowany oraz posiadać odpowiednie badania sanitarne (książeczkę SANEPID). Znalazłeś ciekawą ofertę pracy? Myślisz, że to zajęcie właśnie dla ciebie? Napisz interesujący list motywacyjny i życiorys zawodowy.

Pracownik kawiarni cały czas pracuje w zespole, dlatego ważne jest by potrafił rozwiązywać konflikty w swojej drużynie i potrafił utrzymać miłą atmosferę. Wielu pracodawców nie dba o wykształcenie w tym zawodzie, ale o umiejętność działania i radzenia sobie w różnych warunkach. Często do południa w kawiarniach obroty są niskie można pracować swobodnie i bez presji, jednak ulega to zmianie w godzinach popołudniowych i wieczornych, gdy klientów przybywa. Wtedy ważne jest, by umieć sobie poradzić ze stresem. Może już czas by się przekonać czy to praca dla ciebie?

Każda komisja kwalifikacyjna musi przeczytać bardzo wiele dokumentów aplikacyjnych, zanim wybierze kilku kandydatów, którzy zostaną zaproszeni na rozmowę w sprawie pracy. Jeśli naprawdę zależy ci na zdobyciu posady, to musisz postarać się aby twój życiorys zawodowy był oryginalny i wyróżniał się wśród innych.

Nie wiesz jak napisać profesjonalne Curriculum Vitae? Masz wątpliwości, co powinno znaleźć się w liście motywacyjnym? Nie martw się! Właśnie dla ciebie przygotowaliśmy poniższe rady, które wpłyną na to, że twoja aplikacja odniesie sukces. Przeczytaj je i przygotuj się jak najlepiej.

Co powinno znaleźć się w podaniu o pracę pracownika kawiarni?

  1. Pamiętaj o konkretach i przejrzystości dokumentu. Nie zapomnij o zamieszczeniu namiarów, aby pracodawca mógł się z tobą skontaktować. Nie zmieniaj numeru telefonu, gdyż przyszły szef może zrozumieć, że nie byłeś wystarczająco zainteresowany posadą.
  2.  W liście motywacyjnym wspomnij o swoim doświadczeniu w podobnym zawodzie. Jeśli ci go brak, wykaż się zainteresowaniem i chęcią udziału w kursach. Podkreśl, że szybko się uczysz i chętnie podejmiesz wyzwanie. Opisując wykształcenie i doświadczenie zawodowe stosuj porządek odwrotnie chronologiczny.
  3. Postaraj się zmieścić swoje CV na jednej stronie A4. Nie wypisuj niezwiązanych z branżą szkoleń i przede wszystkim nie podawaj fałszywych informacji. Pracodawca sprawdzi cię na okresie próbnym i jeśli to zauważy możesz pożegnać się z pracą na stałe.
  4. Dostarcz pracodawcy referencje od poprzednich szefów, nawet jeśli twoja praca nie była związana z obecnym stanowiskiem.
  5. W stopce dokumentów zamieść klauzulę o zgodzie na przetwarzanie twoich danych w celach rekrutacyjnych.
  6. Jeśli wysyłasz podanie o pracę przez internet, to pamiętaj że nie możesz wysłać samych załączników, bo bardzo prawdopodobne, że zostaną uznane za spam i usunięte bez sprawdzenia.

Teraz wykorzystaj nasze wskazówki a na pewno osiągniesz sukces i dostaniesz pracę w kawiarni.

Opublikowany przez Mariusz Bachrynowski

Mariusz Bachrynowski od lat zajmuje się rekrutacją dla firm z obszaru IT i nowych technologii. Absolwent socjologii na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym dzieli się na łamach serwisu pupstrzelin.pl