TESCO to olbrzymia, brytyjska sieć supermarketów i hipermarketów, która posiada wiele filii w różnych krajach. Na początku sklepy TESCO oferowały produkty żywnościowe, obecnie asortyment obejmuje również sprzęt elektroniczny, odzież, artykuły przemysłowe a nawet samochody. TESCO to różne wielkości markety i sklepy przy stacjach benzynowych. W Polsce sieć ma 400 placówek, zaś siedziba główna znajduje się w Krakowie. TESCO zatrudnia setki pracowników na bardzo różnych stanowiskach. Chcesz dołączyć do jego załogi? Zawalcz o posadę i napisz ciekawe podanie o pracę.

W hipermarketach TESCO mogą znaleźć pracę osoby o zróżnicowanym wykształceniu i doświadczeniu zawodowym. Oczywiście najlepiej posiadać praktykę związaną ze stanowiskiem, na które aplikujemy, ale bardzo wiele stanowisk może być obsługiwanych przez osoby po  kursie przygotowawczym, organizowanym przez firmę. Wiadomo, że posada kasjera czy magazyniera nie wymaga wyższego wykształcenia, które jest niezbędne na stanowiskach kierowniczych, związanych z zarządzaniem personelem czy księgowością. Każdy kandydat musi być jednak przygotowany na to, że praca jest dość wymagająca i ciężka. Osoby które pracują bezpośrednio na sklepie muszą również wiedzieć, że wiele oddziałów jest czynnych przez 24 godziny i w święta. Myślisz, że poradzisz sobie z obowiązkami pracownika TESCO? Stwórz profesjonalne Curriculum Vitae.

Każda komisja rekrutacyjna ma bardzo dużo pracy, kiedy wybiera najodpowiedniejszych kandydatów, którzy zostaną zaproszeni na rozmowę w sprawie pracy. Pierwszą selekcją, od której wszystko zależy, jest lektura nadesłanych życiorysów zawodowych. Nie każdy zdaje sobie sprawę, jak ważne jest pierwsze wrażenie dotyczące wyglądu aplikacji. Schludny i staranny dokument może być przepustką do kolejnego etapu kwalifikacji, zaś nieestetyczny świstek papieru może nasze szanse pogrzebać.

Zależy ci na tym, aby otrzymać posadę pracownika TESCO, ale nie wiesz jak napisać CV? Nie martw się! Poniżej zamieszczamy krótki przewodnik, który pomoże ci w stworzeniu profesjonalnego listu motywacyjnego i CV.

Co powinien napisać w podaniu o pracę kandydat na pracownika TESCO?

  1. Odpowiadasz na konkretną ofertę, dlatego postaraj się ją dobrze przeanalizować, aby nie umknęły ci kluczowe kwestie.
  2. Zadbaj o stronę wizualną życiorysu zawodowego. Postaraj się zmieścić wszystkie informacje na jednej stronie A4.
  3. Pisz tylko konkretne, prawdziwe i łatwo weryfikowalne informacje. Kłamstwo ci się nie opłaca.
  4. Zamieść niezbędne dane osobowe i adresowe. Nie zapomnij o numerze telefonu i adresie e-mail.
  5. Opisując wykształcenie i doświadczenie zawodowe używaj porządku odwrotnie chronologicznego.
  6. Jeśli masz szczególne osiągnięcia bądź umiejętności, które mogą być przydatne w pracy to pochwal się nimi.
  7. W stopce dokumentu umieść informację o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych w celach rekrutacyjnych.

Postaraj się zastosować do naszych wskazówek, a wymarzona praca będzie w zasięgu ręki.

Opublikowany przez Mariusz Bachrynowski

Mariusz Bachrynowski od lat zajmuje się rekrutacją dla firm z obszaru IT i nowych technologii. Absolwent socjologii na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym dzieli się na łamach serwisu pupstrzelin.pl