Banki, towarzystwa ubezpieczeniowe, a nawet spece od reklamy, kosmetyków i wiele innych potrzebują doradców klienta. De facto doradca klienta ma pomóc klientowi w określeniu jego potrzeb i dokonaniu zakupu określonych usług lub produktu. Dlatego preferowane są osoby które łatwo nawiązują i potem potrafią utrzymać, przynajmniej względnie dobre kontakty interpersonalne. I ty możesz pracować jako poważany doradca klienta! Zobacz co powinno mieć twoje CV , byś dostał te prace.

Praca w charakterze doradcy klienta jest odpowiedzialna. Doradca klienta jest odpowiedzialny między innymi za wizerunek firmy. Wiele usług i produktów, w tym finansowych czy kosmetycznych jest sprzedawanych tylko w interakcji personalnej z klientem. Klient nie może być traktowany jak bezimienna masa ludzka, inaczej nic nie kupi. Zachęcenie go zaś do kupna jest zadaniem doradcy klienta. Same migające obrazki reklam w Internecie nie napędzają sprzedaży, zatem to zawód przyszłości. Zostań wziętym doradcą klienta. Napisz dobre Curriculum Vitae i profesjonalny list motywacyjny !

Jeśli nadesłane przezciebie podanie o pracę zainteresuje dział HR, zostaniesz poproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Zwróć więc uwagę szczególnie na to, co powinno zawierać twoje Curriculum Vitae i list motywacyjny. Dobrze napisane dokumenty aplikacyjne są bowiem kluczem do sukcesu.

Co powinno znaleźć się w idealnym podaniu o pracę doradcy klienta?

  1. Curriculum Vitae na wstępie muszą się znaleźć czytelne dane odnośnie Imienia i Nazwiska. Zawsze pamiętaj także o podaniu adresu, numer telefonu i e-mailu.
  2. liście motywacyjnym wymień szkoły ukończone przez ciebie, albo studia, przy czym nie musisz wspominać o tym że nie byłeś szczególnym orłem, ale za to gadułą – jeśli takie są fakty. Pewne szczegóły jednak zachowaj dla siebie.
  3. Napisz o stażach i praktykach, nawet jeśli pracowałeś jedynie w wakacje w przy roznoszeniu ulotek.
  4. Twoim wymownym atutem jest obsługa komputera i programów biurowych, ale też znajomość przynajmniej języka angielskiego, bo nigdy nie wiesz co ci się przyda w pracy.
  5. Dobry doradca klienta powinien posiadać miłą aparycję i lekko się wysławiać. Pożądane są również w tym zawodzie umiejętności perswazyjne. Nie zapomnij zatem wspomnieć o tych cechach w liście motywacyjnym. 
  6. Jeśli wysyłasz dokumenty aplikacyjne pocztą bądź też zanosisz je osobiście, nie zapomnij się podpisać.

Przeczytaj i postaraj się zastosować do wyżej wymienionych wskazówek, one naprawdę zwiększą realne szanse na twoją przyszłościową pracę w charakterze doradcy klienta.

Opublikowany przez Mariusz Bachrynowski

Mariusz Bachrynowski od lat zajmuje się rekrutacją dla firm z obszaru IT i nowych technologii. Absolwent socjologii na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym dzieli się na łamach serwisu pupstrzelin.pl