Kierownik budowy to osoba, która odpowiedzialna jest za nadzór nad postępem prac budowlanych. Koordynuje wszystkie działania, jakie mają miejsce na budowie, kieruje grupą podległych mu pracowników oraz realizuje wszelkie zlecenia. Praca kierownika budowy to niezwykle trudne i odpowiedzialne zajęcie. Taka osoba musi być nie tylko bardzo odpowiedzialna, ale także posiadać techniczne wykształcenie, które pozwala na prowadzenie dokumentacji budowy, uzupełnianie dziennika budowy oraz odczyt projektów architektonicznych. Niezbędna rzeczą do wykonywania takiego zawodu jest posiadanie uprawnień budowlanych wydawanych przez odpowiedni organ samorządu zawodowego. Nie każdy może zostać kierownikiem budowy, jednak, jeśli jest to twoja wymarzona praca, My pomożemy ci osiągnąć twój cel! W związku z tym mamy dla ciebie kilka praktycznych rad, jak napisać CV oraz list motywacyjny!

Aby uzyskać uprawnienia budowlane należy zaliczyć specjalny egzamin. Kierownik budowy to osoba, która kontaktuje się z właścicielem budynku w sprawie zmian, projektów i wszelakich decyzji a więc pełni on także funkcje managera. Osoba decydująca się na taką posadę powinna być nie tylko dobrze wykształcona, ale bardzo sumienna, cierpliwa i wytrwała. Taka praca to nie tylko same plusy, ale też wiele minusów. Jednym z nich jest odpowiedzialności za wyrządzone ewentualne szkody, usterki na budowie. W takich przypadkach do odpowiedzialności właśnie kierownik budowy. Poznałeś już plusy i minusy zawodu teraz czas na konkrety!

W twoim CV powinny się znaleźć przede wszystkim twoje kwalifikacje zawodowe, najlepiej, jeśli są to doświadczenia na budowie. Pracodawcy na takie stanowiska chętniej zatrudniają osoby, które miały jakiekolwiek doświadczenie na podobnym stanowisku lub wykonywały czynności budowlane. Nie zapominaj o przejrzystości i poprawności gramatycznej swojego Curriculum Vitae oraz listu motywacyjnego.

Wszystko to, co przeczytałeś powyżej daje ci więcej możliwości jednak to, co znajduje się poniżej sprawi, iż twoje CV podanie o pracę będą gwarantem dostania posady kierownika budowy!

Co napisać w podaniu o pracę Kierownika budowy?

  1. CV należy w sposób odwróconej chronologii umieścić swoje doświadczenie zawodowe,, czyli konkretną datę zajmowania danego stanowiska, obowiązki posiadane na tym stanowisku oraz rok zakończenia pracy. Pamiętaj o tym, aby na początku napisać daty, później stanowisko a na końcu obowiązki
  2. Podaj dokładny swój adres oraz numer kontaktowy, dzięki któremu przyszły pracodawca będzie się mógł z Tobą skontaktować. Dodatkowo możesz podać swój e-mail.
  3. Koniecznie do dokumentów aplikacyjnych dołącz kserokopię decyzji o nadaniu uprawnień budowlanych a także kserokopię przynależności do Izby Samorządu Zawodowego.
  4. Curriculum Vitae napisz o swoich dodatkowych umiejętnościach. Tutaj z pewnością atutem będzie znajomość języków obcych czy posiadanie różnego rodzaju kursów.
  5. Pamiętaj, aby w liście motywacyjnym napisać o swoich cechach, które w tej pracy są niezbędne, czyli cierpliwość, dokładność oraz umiejętności przywódcze.
  6. Jeśli zdecydujesz się na napisanie o swoich zainteresowaniach, wiedz, że możesz wymienić maksymalnie trzy zainteresowania.

Nasze wskazówki z pewnością pomogą ci odnieść sukces, który w połączeniu z twoim zapałem na pewno da współmierne efekty!

Opublikowany przez Mariusz Bachrynowski

Mariusz Bachrynowski od lat zajmuje się rekrutacją dla firm z obszaru IT i nowych technologii. Absolwent socjologii na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym dzieli się na łamach serwisu pupstrzelin.pl