Kurier (zwany inaczej gońcem bądź posłańcem) to człowiek, który zajmuje się bardzo szybkim dostarczaniem klientom przesyłek i listów. Można porównać jego pracę do pracy listonosza, choć teren który obsługuje jest zazwyczaj znacznie większy, dlatego do wykonywania obowiązków najczęściej niezbędny jest samochód. Kurierzy pracują w firmach kurierskich, które mają swoje siedziby w kraju i poza jego granicami. Kurierzy od 2004 roku mają swoje święto –  Dzień Kuriera, który obchodzony jest 29 września. Chcesz pracować jako kurier i myślisz, że to idealna posada dla ciebie? Pierwszym krokiem będzie stworzenie ciekawego listu motywacyjnego i Curriculum Vitae.

Kandydaci na kurierów nie muszą mieć kierunkowego wykształcenia, ale pracodawcy cenią sobie osoby z co najmniej średnim wykształceniem. Często warunkiem koniecznym jest posiadanie prawa jazdy kat. B oraz znajomość topografii rejonu, na którym kurier pracuje. Dodatkowym atutem może być znajomość języków obcych. Kurier musi być dyspozycyjny, gdyż pracuje w różnych godzinach, zaangażowany i odpowiedzialny. Musi dobrze planować i organizować swoją pracę, aby optymalnie wykorzystać czas. Jesteś zdecydowany na pracę kuriera? Pamiętaj, że musisz napisać oryginalny życiorys zawodowy, który przyciągnie uwagę komisji kwalifikacyjnej.

Komisje rekrutacyjne, które działają w każdej firmie, muszą przeczytać bardzo wiele aplikacji, zanim trafią na odpowiednich kandydatów do pracy. Na jedno CV przeznacza się około minuty, zatem należy napisać je w sposób konkretny i rzeczowy, nie zapominając o estetycznym wyglądzie i formie dokumentu oficjalnego. Dobre Curriculum Vitae jest przepustką do kolejnego etapu rekrutacji, zatem warto poświęcić nieco czasu i przygotować naprawdę profesjonalną aplikację.

Zależy ci na pracy kuriera, ale nie masz pojęcia co napisać w liście motywacyjnym? Stawiasz dopiero pierwsze kroki na rynku pracy i nie orientujesz się zbytnio, co należy bezwzględnie umieścić w CV? Nie martw się. Poniżej zamieściliśmy kilka cennych rad, dzięki którym napisanie podania o pracę będzie proste i przyjemne.

Co trzeba napisać w liście motywacyjnym i CV kandydata na kuriera?

  1. Najważniejsza jest treść pisma, ale nie bez znaczenia jest również jego wygląd i forma. Pamiętaj o tym, że staranny i estetyczny dokument będzie traktowany lepiej niż niechlujny świstek papieru.
  2. Zastanów się, które informacje są najważniejsze i nie zapomnij o nich wspomnieć. Zwróć uwagę na cechy charakteru, które predysponują cię do bycia kurierem.
  3. Wpisz swoje dane osobowe, adres i aktualny numer telefonu, dzięki któremu zainteresowana twoją kandydaturą komisja będzie mogła łatwo się z tobą skontaktować.
  4. W twojej pracy ważne jest doświadczenie zawodowe. Jeśli posiadasz referencje z poprzedniej pracy to możesz je dołączyć – będą twoim atutem.
  5. Wystrzegaj się wszelkiego typu błędów. Jeśli nie jesteś pewny pisowni, to poproś kogoś o sprawdzenie CV.
  6. Bądź szczery i pisz prawdę. Kłamstwo może pogrzebać twoje szanse na zatrudnienie.
  7. W stopce umieść klauzulę o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych w celach rekrutacyjnych.

Weź pod uwagę nasze wskazówki a zobaczysz, że pisanie dokumentów aplikacyjnych jest proste i przyjemne, a praca kuriera na wyciągnięcie ręki.

Opublikowany przez Mariusz Bachrynowski

Mariusz Bachrynowski od lat zajmuje się rekrutacją dla firm z obszaru IT i nowych technologii. Absolwent socjologii na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym dzieli się na łamach serwisu pupstrzelin.pl