Steward (pracownik obsługi stadionu) jest osobą, która pełni funkcje opiekuna/przewodnika  dla uczestników wielkich imprez stadionowych, do których zaliczamy  przede wszystkim mecze piłkarskie. Jest to stanowisko pracy skierowane do ludzi z pozytywnym nastawieniem do świata oraz koniecznie odpornych na stres. W związku ze zbliżającym się EURO 2012 jest to dobry okres na starania w celu pozyskania tej posady. Jeśli chcesz być odpowiedzialnym/ą za bezpieczeństwo i obsługę na wielkich stadionach i nie tylko, koniecznie przeczytaj nasz poradnik. Dzięki niemu dowiesz się co wpisać w dokumentach aplikacyjnych aby pracodawca wybrał akurat ciebie.

Stanowisko stewarda (pracownika obsługi stadionu) jest posadą skierowaną do osób, które naprawdę lubią pracę z ludźmi. Jeśli uda ci się pozyskać ten etat, będziesz odpowiedzialny/a głównie za udzielanie informacji o wymogach bezpieczeństwa czy punktach gastronomicznych i  medycznych. W twojej gestii będzie leżało również ustalanie tożsamości osób uczestniczących w imprezie masowej i nadzorowanie bezpiecznego wejścia i wyjścia osób uczestniczących w wydarzeniu. Steward zajmuje się także pilnowaniem porządku, aby osoby nieuprawnione nie zajmowały miejsc należących do uprzywilejowanych.

Jeśli chcesz zostać stewardem, koniecznie przeczytaj nasze wskazówki dotyczące przygotowywania dokumentów aplikacyjnych. Dzięki nim stworzysz CV oraz list motywacyjny na wysokim poziomie.

Jak pisać podanie o pracę na stadionie?

  1. Pierwszą rzeczą, którą powinni wykonać kandydaci, jest spełnienie wszystkich wymagań z ogłoszenia oraz wypełnienie formularza zgłoszeniowego i innych niezbędnych dokumentów aplikacyjnych. Jeśli wszystko się zgadza, potencjalny pracodawca zaprosi nas na kolejny etap rekrutacji czyli specjalistyczne szkolenie zakończone egzaminem i uzyskaniem certyfikatu, upoważniającym do pełnienia obowiązków stewardów na obiektach w naszym kraju.
  2. W większości przypadków praca stewardów jest dla osób dorosłych oraz płynnie posługujących się językiem polskim w mowie i piśmie. Funkcje te pełnią ludzie dyspozycyjni, a więc koniecznie wspomnij o tym w twoim liście motywacyjnym.
  3. Kandydat na posadę pracownika obsługi stadionu  musi być ponadto osobą komunikatywną i zaangażowaną. Pamiętaj, że jest to praca dla osób bardzo dobrze znających język angielski. Umiejętność biegłego posługiwania się nim w mowie i piśmie będzie twoim atutem.
  4. Curriculum Vitae wspomnij o dotychczas pozyskanym doświadczeniu w obsłudze klienta i rozwiązywaniu problemów dzięki współpracy w zespole.
  5. Sprawdź swoje pisma pod względem merytorycznym (pamiętaj że w podaniu o pracę i innych tego typu dokumentach piszemy wyłącznie prawdę), ortograficznym i wizualnym. Nic tak nie odstrasza rekrutera jak np. nieprofesjonalny list motywacyjny.
  6. Jeśli wszystko się zgadza, dopisz załączniki, wydrukuj i koniecznie własnoręcznie się podpisz.

Jeśli naprawdę zależy ci na pracy stewarda (pracownika obsługi stadionu), skorzystaj z naszych wskazówek i wyślij swoje CV i list motywacyjny potencjalnemu pracodawcy jeszcze dziś.

Opublikowany przez Mariusz Bachrynowski

Mariusz Bachrynowski od lat zajmuje się rekrutacją dla firm z obszaru IT i nowych technologii. Absolwent socjologii na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym dzieli się na łamach serwisu pupstrzelin.pl