Jeżeli jesteś zainteresowany pracą na stanowisku blacharza, wydaje ci się, że dzięki posiadanym umiejętnościom i specjalistycznej wiedzy zdołasz podołać stawianym wymaganiom, to w takim razie nic nie staje na przeszkodzie, aby zabrać się do stworzenia perfekcyjnego listu motywacyjnego. Oczywiście przed przystąpieniem do tego, musisz stworzyć plan, w którym wyszczególnisz to, co chciałbyś zawrzeć w swoim podaniu o pracę, które będą stanowiły twoją najlepszą wizytówkę.

Już na wstępie przygotowywania swojego CV i listu motywacyjnego pamiętaj o tym, aby podać swoje dane kontaktowe w nagłówku (imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail) oraz klauzulę o ochronie danych osobowych w stopce.  Aplikując do dużych firm pośrednictwa pracy, dobrze jest również umieścić źródło, z którego wiesz o danej propozycji pracy, a także jej numer referencyjny.

Pisząc swoje podanie o pracę pamiętaj, żeby zawrzeć w nim wszystkie kwestie istotne z punktu widzenia przyszłego pracodawcy. Twoje pisma rekrutacyjnego są pisane niejako pod konkretnego pracodawcę, to Ty za ich pomocą masz przekonać rekrutera do swojej osoby. Przesłane Curriculum Vitae wraz z listem motywacyjnym stanowią Twoją własną wizytówkę, więc nie zaprzepaść swoich szans na dobrą pracę napisanymi niedbałe pisma aplikacyjnymi.

Piszemy podanie o pracę dla Blacharza

Przede wszystkim skup się jednak na podaniu informacji dotyczących:

  1. W przypadku zawodu blacharza, twojego pracodawcę zapewne będzie interesowało to, gdzie nauczyłeś się wiedzy i umiejętności z zakresu blacharstwa. Twoim atutem będzie niewątpliwie ukończenie szkoły kształcącej w tym zawodzie.
  2. Nie zrażaj się jednak, jeśli tak nie jest, bowiem liczą się również ukończone kursy, szkolenia czy nawet zwykłe przyuczenie.
  3. Jeżeli jednak posiadasz już doświadczenie w tym zawodzie, koniecznie o tym nadmień. Możesz również napisać, na jakich maszynach pracowałeś, jaki był zakres twoich obowiązków itd. Posiadasz referencje? Dołącz je do swojej aplikacji.
  4. Pamiętaj o tym, że twoje podanie o pracę powinno być przekonywujące, ale prawdziwe, ponieważ każde kłamstwo wyjdzie na wierzch już podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Najlepiej, jeśli z umiarem opiszesz swoje umiejętności, cechy charakteru czy zainteresowania.
  5. Aby móc wykonywać obowiązki blacharza, powinieneś odznaczać się sumiennością, pracowitością, starannością oraz precyzją wykonania.
  6. Może być tak, że czasami będziesz musiał pracować w zespole, dlatego najlepiej jeśli będą cię cechować: komunikatywność, otwartość, a także umiejętność nawiązywania relacji z innymi. Musisz również być osobą zorganizowaną.
  7. W przypadku niewielkiego doświadczenia w tym zawodzie, dobrze jeżeli uwzględnisz to, iż szybko się uczysz i chcesz się nadal kształcić. Powinieneś być także osobą zdyscyplinowaną.

Opublikowany przez Mariusz Bachrynowski

Mariusz Bachrynowski od lat zajmuje się rekrutacją dla firm z obszaru IT i nowych technologii. Absolwent socjologii na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym dzieli się na łamach serwisu pupstrzelin.pl