Osoba, która zamierza aplikować na stanowisko stolarza, powinna wiedzieć, że przede wszystkim liczą się umiejętności, które można zastosować w praktyce oraz wiedza, stricte związana z wykonywanym zawodem. Oczywiście, jeżeli posiadasz takowe walory to szansa na daną pracę wzrasta, jednak musisz postarać się, aby twój list motywacyjny został zauważony i zapamiętany.

Niestety nie napiszemy dla ciebie gotowego podania o pracę, specjalnie spersonalizowanego pod ciebie, ale chętnie damy ci wskazówki, z którymi stworzenie listu motywacyjnego będzie przysłowiową „bułką z masłem”. Zacznijmy zatem od paru technicznych kwestiach, bez których twoja aplikacja nie może się obejść, są to m.in.: dane kontaktowe, które należy umieścić w nagłówku oraz klauzulę o ochronie danych osobowych, której miejsce jest w stopce. Poza tym, bardzo mile widziane przez pracodawców, bądź też osobę rekrutującą jest podanie źródła, z którego wiesz o danej ofercie pracy, a także jej numeru referencyjnego.

Pamiętaj, że na początku rekrutacji zostaniesz rozliczone z pism, które nadesłałeś (bądź też złożyłeś osobiście) czyli CV i listu motywacyjnego. To właśnie te 2 dokumenty stanowią Twoją wizytówkę podczas, gdy Ty sam osobiście nie możesz walczyć o swoje szanse podczas pierwszego etapu rekrutacji. Mając to na uwadze, dołóż wszelkich starań, aby uczynić swoje podanie o pracę jak najlepszym!

Jak pisać podanie o pracę dla Stolarza?

  1. W przypadku zawodu stolarza dość ważne jest to skąd posiadasz swoje umiejętności. Jeżeli ukończyłeś szkołę, która kształciła w tym kierunku, będzie to twój niewątpliwy atut. Przy okazji możesz napisać, czy w trakcie nauki nie byłeś zobligowany do realizacji praktyk, a jeśli tak to napisz gdzie i czym konkretnie się zajmowałeś.
  2. Jeżeli jednak nie ukończyłeś żadnej szkoły, tylko posiadasz certyfikaty ukończenia kursów, bądź też byłeś na przyuczeniu, nie zrażaj się tym, bowiem tak jak już wspominaliśmy najważniejsze są posiadane umiejętności.
  3. Bardzo wysoko punktowane jest doświadczenie zawodowe. Napisz czy pracowałeś już kiedyś w tym zawodzie, jaki był zakres twoich obowiązków, możesz również napisać o swoich odczuciach. Pamiętaj jednak, że nie popłaca oczernianie swoich byłych pracodawców, dlatego też zachowaj rozsądek.
  4. Na pewno mile widzianymi cechami w tym zawodzie będzie: pracowitość, sumienność, a także staranność.
  5. Musisz być również osobą godną zaufania, odpowiedzialną oraz zaangażowaną, aby twój przyszły pracodawca bez obaw powierzał ci obowiązki do wykonywania i oczekiwał, że będziesz je wypełniał w uzgodnionym terminie.
  6. Możesz również napisać o tym, że cechuje cię dyspozycyjność i gotowość podjęcia się pracy od zaraz.
  7. Na koniec pamiętaj, że warto przeczytać dokładnie ogłoszenie o pracę, b

Opublikowany przez Mariusz Bachrynowski

Mariusz Bachrynowski od lat zajmuje się rekrutacją dla firm z obszaru IT i nowych technologii. Absolwent socjologii na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym dzieli się na łamach serwisu pupstrzelin.pl