Jeżeli myślisz, że praca w charakterze opiekuna osób niepełnosprawnych jest dla ciebie, a dodatkowo nie wiesz jak zabrać się za napisanie listu motywacyjnego, to świetnie trafiłeś. Postaramy się bowiem przybliżyć ci kilka wskazówek, dzięki którym twoje podanie o pracę będzie posiadało wszelkie niezbędne elementy, które dodatkowo zachwyci nie tylko ciebie, ale również twojego przyszłego pracodawcę.

Aby już na wstępie nie zamknąć sobie drogi do upragnionego stanowiska, nie możesz zapomnieć o umieszczeniu w nagłówku swoich danych kontaktowych, a także klauzuli o ochronie danych osobowych. W przypadku dużych firm rekrutacyjnych, które przeprowadzają selekcje na wiele różnych posad, dobrze jest podać adres strony internetowej czy też nazwę gazety, z której wiesz o ofercie pracy na stanowisko, na które aplikujesz oraz jej numer referencyjny, przypisany do konkretnej posady.

Pamiętaj, że opieka nad osobami niepełnosprawnymi to bardzo odpowiedzialne zadanie. Firmy, które poszukują osób do pracy w roli opiekuna osoby niepełnosprawnej są rozliczane z tego, jak ich pracownicy troszczą się o swoich podopiecznych. Wiele firm dokonuje szeroko zakrojonej analizy kandydatów na podstawie nadesłanych przez nich CV i listu motywacyjnego. Będąc świadom ogromnej roli w całym procesie werbowania pracownika tych pism, dołóż wszelkich starań, aby Twoje podanie o pracę błyszczało na tle pism nadesłanych przez innych kandydatów!

Podanie o pracę dla Opiekuna osób niepełnosprawnych

Poza całokształtem prezencji Twojego CV i listu motywacyjnego powinieneś również uzupełnić swój list motywacyjny o niezbędną, merytoryczną treść, która będzie dotyczyła takich kwestii jak:

  1. W przypadku pracy na stanowisku opiekuna osób niepełnosprawnych nie liczy się wykształcenie, tylko pozytywne nastawienie do osób, nad którymi masz sprawować opiekę, a także cierpliwość.
  2. W przypadku posiadania certyfikatów ukończenia szkoleń, kursów, które są związane z tym zawodem, koniecznie dołącz je do swojej aplikacji. Mile widziane będą również referencje, jeżeli oczywiście praca z takimi osobami nie będzie twoim „debiutem”. W takim wypadku możesz również napisać nieco więcej o takiej osobie, a również to, co należało do twoich obowiązków.
  3. W przypadku brania udziału w różnych przedsięwzięciach, gdzie pomagałeś innym, czy to w wolontariacie czy też w hospicjach, koniecznie o tym nadmień w swoim liście motywacyjnym. Wtedy tez twój pracodawca spojrzy na ciebie nieco bardziej przychylniej.
  4. Oczywiście powinieneś odznaczać się również komunikatywnością, otwartością, a także umiejętnością nawiązywania relacji z osobami niepełnosprawnymi. Musisz być osobą ciepłą, życzliwą oraz wrażliwą na cierpienie innych ludzi.
  5. Mile widzianymi cechami w tym zawodzie są także: kreatywność, pomysłowość, a także umiejętność organizowania czasu wolnego sobie, jak i innym.
  6. Jeżeli myślisz na poważnie o pracy za granicą, warunkiem koniecznym jest świetna znajomość języka obcego w mowie, jak i piśmie.

Opublikowany przez Mariusz Bachrynowski

Mariusz Bachrynowski od lat zajmuje się rekrutacją dla firm z obszaru IT i nowych technologii. Absolwent socjologii na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym dzieli się na łamach serwisu pupstrzelin.pl