Drukarz offsetowy to pracownik, który przy użyciu różnego typu maszyn drukujących i rozmaitych technik wykonuje prace, będące ważną częścią procesów druku książek, gazet, czasopism, opakowani, a również ulotek i innych rzeczy. Zawód ten wbrew pozorom wymaga wiedzy specjalnej, cierpliwości i dokładności. Z pewnością jednak należy do jednego z najbardziej przyszłościowych Zobacz co powinieneś zamieścić w swoim CV, ażeby ubiegać się o pracę drukarza offsetowego.

Praca drukarza offsetowego jest istotnym elementem gospodarki, z punktu widzenia informacji, marketingu i sprzedaży towarów. Reklama dźwignią handlu, a przecież nawet kolorowe opakowania sprzedają produkt. Praca drukarza jest pożądana, nawet jeśli dużą część przepływu informacji z gazet, przeszło na niedrukowany Internet. Zajęcie to, wykazuje wyraźne perspektywy na przyszłość i daje pewność zatrudnienia. Jeśli chcesz spróbować swoich sił jako drukarz offsetowy, stwórz niepowtarzalne CV i profesjonalny list motywacyjny.

Idealnie jeśliby nadesłane przezciebie podanie o pracę wzbudziło zainteresowanie HR, w dziale kadr bowiem przykładają wagę do umiejętności, konkretów i sumienności, ale także do zmysłu estetyki. Ażeby to osiągnąć przyłóż się do staranności wykonania Curriculum Vitae, ale także zadbaj o to aby twój list motywacyjny zawierał kluczowe dla tego zawodu sformułowania i detale.

Zerknij poniżej – co w idealnym podaniu o pracę drukarza offsetowego jest niezbędne?

  1. W swoim Curriculum Vitae koniecznie wyróżnij Imię i Nazwisko. Zawsze podaj adres, numer telefonu oraz adres poczty elektronicznej –  e-mail. Pamiętaj przy tym, że powinien on brzmieć poważnie.
  2. Napisz, jaką szkołę ukończyłeś.
  3. Zaznacz, jakie staże i praktyki ukończyłeś. To niezmiernie ważny punkt w dokumentach aplikacyjnych, który zwiększy twoje szanse na dostanie wymarzonej pracy.
  4. Twoim wielkim atutem prócz, rzecz jasna wszelakich referencji i dyplomów, byłby certyfikaty: najchętniej GMP, BHP lub inne, równie istotne w pracy, w drukarni.
  5. Dobrze jeśli wspomnisz, iż nie masz nałogów, poza tym wykazujesz się zmysłem artystycznym – umiesz rysować, malować, tworzyć grafikę, umiesz obsługiwać komputer, program PDF, etc…
  6. Większość maszyn w drukarni ma oprogramowanie anglojęzyczne, lub niemieckojęzyczne. Dobrze więc, byś znał co najmniej jeden język obcy. Oczywiście jeżeli wspomnisz fakt, iż biegle znasz kilka języków, możesz korygować błędy tekstu w druku, to byłby duży plus.

Jeśli zastosujesz się do powyższych wskazówek, Twoje szanse na dostanie pracy na stanowisku drukarza offsetowego znacznie wzrosną.

Opublikowany przez Mariusz Bachrynowski

Mariusz Bachrynowski od lat zajmuje się rekrutacją dla firm z obszaru IT i nowych technologii. Absolwent socjologii na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym dzieli się na łamach serwisu pupstrzelin.pl