Polska spedycja i logistyka rozwija się bardzo szybko. Każdego dnia powstają nowe firmy, hurtownie i spedycje, a także sklepy, chcące zatrudnić dobrych pracowników w charakterze  magazynierów. Nie dziwi już nikogo że magazynier to zawód przyszłości, gdzie liczy się dokładność, wiedza i umiejętność odczytywania informacji. Oczywiście istotna jest punktualność i zręczność w obsłudze urządzeń i maszyn magazynowych. Dziś bowiem, w większości przypadków magazyny przypominają bardziej inteligentne budynki z klimatyzacją, aniżeli składy na środki produkcji roślinnej czy innej. Możesz być kwalifikowanym magazynierem! Zobacz co powinieneś wpisać do w swojego podania o pracę, by twoje marzenie się spełniło.

Praca magazyniera w gospodarce doby globalizacji i Internetu, jest pracą nieodzowną i koniecznością. Cały ruch wszelakich towarów transportuje i dostarcza się w rozmaite miejsca ciężarówkami, samolotami, statkami, pocztą, kurierem, czy też przy pomocy firma spedycyjnych, transportowych. Zajęcie magazyniera w tym układzie ma więc duże widoki na przyszłość. Daje pewność dobrego zatrudnienia. I ty masz realną szansę na tę pracę. Zacznij od napisania dobrego Curriculum Vitae i  listu motywacyjnego.

Wspaniale gdy nadesłane przezciebie podanie o pracę zainteresuje dział rekrutacji do tego stopnia, że od razu wezwą cię na rozmowę kwalifikacyjną. Spokojnie możesz to osiągnąć. Jak? Tylko robiąc dobre wrażenie na wstępie, poprzez profesjonalne Curriculum Vitae i ciekawy list motywacyjny, masz większą pewność że to właśnie ciebie zatrudnią. Pożądane byłyby też dobre referencje z innych zakładów pracy, lub osób godnych zaufania.

Co w idealnym podaniu o pracę magazyniera jest pożądane?

  1. W twoim Curriculum Vitae koniecznym jest wpisanie Imienia i Nazwiska. Zawsze pamiętaj też o podaniu adresu, numer telefonu i e-maila.
  2. Z kolei w liście motywacyjnym wspomnij o tym, jakie skończyłeś szkoły, nawet jeśli nie koniecznie mają cokolwiek wspólnego z logistyką.
  3. Napisz o ewentualnych stażach i praktykach, nawet jeśli pracowałeś tylko w wakacje w firmie kurierskiej, lub rozwożąc ulotki.
  4. Twoim wymownym atutem oprócz, oczywiście wszelakich referencji, jest prawo jazdy, inne uprawnienia przydatne w magazynie to, np. uprawnienia na wózek widłowy (wiele z takich organizują za darmo urzędy pracy), obsługa komputera i programów biurowych.
  5. Przydatna jest także znajomość języków obcych, głównie języka angielskiego, lub niemieckiego.
  6. Pamiętaj, że dokumenty aplikacyjne muszą zostać przez ciebie podpisane – wtedy nabiorą mocy urzędowej.
  7. Pisz tylko i wyłącznie prawdziwe informacje. Wszelkie zakłamanie i tak wyjdzie na jaw a wtedy ty stracisz i pracę i zaufanie w oczach pracodawcy.

Wymienione wskazówki zwiększą szanse na przyszłościową pracę magazyniera.

Opublikowany przez Mariusz Bachrynowski

Mariusz Bachrynowski od lat zajmuje się rekrutacją dla firm z obszaru IT i nowych technologii. Absolwent socjologii na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym dzieli się na łamach serwisu pupstrzelin.pl