Praca na stanowisku rzeczoznawcy może być traktowana dwojako. Zarówno myśląc o tej posadzie, możemy mieć na uwadze specjalistę, który wykonuję opinie i jest w pewnym sensie fachowcem w określonej dziedzinie. Jeżeli właśnie na taką posadę zamierzasz aplikować wystarczy, iż będziesz posiadał świetną wiedzę i umiejętności z zakresu, którym chcesz się zajmować. Rzeczoznawcą może być również osoba, która posiada prawny tytuł i jest w swym działaniu ograniczona prawem, pod które podlega. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku do wykonywania tego zawodu niezbędne jest posiadanie pewnych cech, a także…napisanie rewelacyjnego listu motywacyjnego, który będzie wyróżniał się w stosie innych podań o pracę.

Rzeczoznawca, jak sama nazwa zawodu wskazuję to osoba, która ma doskonałe pojęcie o pewnej kategorii tematycznej czy też branży. To on często wystawia opinie, które są uważane za podstawę w przypadku rozmaitych kwestii prawnych. Jeśli zamierzasz podjąć się pracy w charakterze Rzeczoznawcy to wiedz, że również w swoim CV i liście motywacyjnym wypadałoby się wykazać umiejętnością sporządzania tychże pism.

Aby już na wstępie nie zaprzepaścić swojej szansy na zatrudnienie, musisz umieścić swoje dane kontaktowe w nagłówku, a także klauzulę o ochronie danych osobowych, którą najlepiej zawrzeć w stopce. O ile kwestia danych kontaktów jest oczywista, to sprawa odpowiedniej klauzuli dotyczącej Twoich danych osobowych już nie. Bez Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w podaniu o pracę twoje CV i list motywacyjny stają się bezużyteczne – pracodawca prawnie nie może z nich skorzystać. Wypadałoby, żeby rzeczoznawca zdawał sobie z tego sprawę!

Piszemy list motywacyjny dla rzeczoznawcy

Pisząc swoje CV i list motywacyjny nie zapomnij o takich elementach jak:

  1. Koniecznie napisz, jakie posiadasz wykształcenie, jeżeli związane z wykonywanym zawodem to będzie to stanowiło twój atut. Jeśli jednak tak nie jest, nie zrażaj się, ponieważ liczą się także…
  2. …szkolenia, kursy, które są stricte związane z wykonywaną pracą rzeczoznawcy. Dołącz do aplikacji, uzyskane certyfikaty ich ukończenia.
  3. Każdy pracodawca poszukując pracownika chciałby, aby była to osoba, która posiada doświadczenie zawodowe. Jeżeli już wcześniej pracowałeś na tym, bądź zbliżonym stanowisku, koniecznie napisz, czym konkretnie się zajmowałeś. W przypadku posiadania referencji, ani przez moment nie zawahaj się, aby również i je dołączyć.
  4. Może stać się jednak tak, że dopiero „raczkujesz” na tej posadzie, a wtedy musisz udowodnić, iż jesteś warty zainteresowania, sumiennie wykonujesz swoją pracę i angażujesz się w raz podjęte wyzwanie.
  5. Pamiętaj, że pisząc swój list motywacyjny nie możesz pominąć tego, iż cechuje cię dokładność, precyzja, a także spostrzegawczość.
  6. Mile widziane jest także: posiadanie prawa jazdy kategorii B, co niewątpliwie usprawni ci wykonywanie pracy, a także obsługa komputera oraz jego oprogramowania specjalistycznego.

Opublikowany przez Mariusz Bachrynowski

Mariusz Bachrynowski od lat zajmuje się rekrutacją dla firm z obszaru IT i nowych technologii. Absolwent socjologii na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym dzieli się na łamach serwisu pupstrzelin.pl