Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Dla bezrobotnych i poszukujących pracy » ABC bezrobotnych i poszukujących pracy
Jarmark Produktu Lokalnego Targi Pracy i Edukacji Projekty - Fundusze Europejskie Krajowy Fundusz Szkoleniowy
Zielona Linia

ABC bezrobotnych i poszukujących pracy

System kolejkowy – forma obsługi klientów urzędu pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Strzelinie z początkiem 2014 roku wprowadził obsługę osób bezrobotnych i poszukujących pracy przy pomocy systemu kolejkowego.

Z opcji tej muszą skorzystać osoby, które odwiedzają urząd w celu pierwszej lub kolejnej rejestracji jako bezrobotny lub poszukujący pracy oraz osoby stawiające się na wyznaczone wizyty lub potrzebujące z innego powodu skorzystać z pomocy doradcy klienta

W tym celu po wejściu do urzędu należy pobrać bilet z automatu stojącego po prawej stronie przy drzwiach. Na panelu znajdują się dwie ikony:

Osoba, która chce nabyć status osoby bezrobotnej lub poszukującej pracy wybiera ikonę REJESTRACJA i po dotknięciu ekranu pobiera wydrukowany bilet. Następnie oczekuje przy pok. Nr 1 na wezwanie polegające na wyczytaniu numeru znajdującego się na bilecie.

Osoby, które przyszły na wizytę do doradcy klienta wybierają opcję:

POŚREDNICTWO PRACY.

Nazwiska na literę A,B,C

Nazwiska na literę D,E,F,G,I,J

itd.

Po wyborze odpowiedniej ikonki i dotknięciu ekranu drukowany jest bilet, z którym osoba kieruje się w lewo i przechodzi do dalszej części urzędu oczekując na wezwanie do odpowiedniego stanowiska ( od 1 do 9 ). W tym przypadku również zostanie wyczytany numer znajdujący się na bilecie.

Prosimy wszystkie osoby korzystające z w/w usług urzędu o prawidłowy wybór powodu wizyty w urzędzie.

Osoby, które przychodzą do urzędu w związku wizytą u specjalisty ds. rozwoju zawodowego ( szkolenia ), w celu zasięgnięcia informacji na stanowiskach realizujących formy aktywizacji bezrobotnych ( staż, dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej, doposażenie stanowiska pracy, prace interwencyjne itp.) lub w sprawach należnych świadczeń i wystawienia zaświadczeń, nie są zobligowane do pobierania biletów.

ABC dla bezrobotnych i poszukujących pracy - kobieta przy komputerze

Witamy w dziale dla bezrobotnych i poszukujących pracy

Dowiedzą się Państwo wszystkich najważniejszych rzeczy jakie możemy uzyskać korzystając z narzędzi i usług Powiatowego Urzędu Pracy. Krok po kroku wytłumaczymy wszystkie najważniejsze zagadnienia oraz pomożemy znaleźć pracę spełniającą Państwa wymagania.

 Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne zagadnienia

     Rejestracja bezrobotnego

Dowiemy się jak dokonać rejestracji w Urzędzie oraz jakie dokumenty będą nam potrzebne podczas wizyty w Urzędzie Pracy.

     Rejestracja poszukującego pracy

Dowiemy się jak dokonać rejestracji w Urzędzie oraz jakie dokumenty będą nam potrzebne podczas wizyty w Urzędzie Pracy.

     Prawa i obowiązki osoby bezrobotnej i poszkującej pracy

Otrzymując status osoby bezrobotnej należy przestrzegać zasad i regulaminu. Prosimy zapoznać się z najważniejszymi zagadnieniami.

     Status osoby bezrobotnej i poszukującej pracy

Dowiedz się kiedy i w jakich okolicznościach możemy otrzymać status osoby bezrobotnej i poszukującej pracy a także kiedy go tracimy.

     Formy aktywizacji

Urząd Pracy dysponuje narzędziami i usługami, które pomogą Państwu zwiększyć potencjał na rynku pracy. Zapraszamy do działu.

     Wsparcie finansowe

Dysponujemy zasobami finansowymi do walki z bezrobociem. Finansowanie szkoleń, kursów czy też jednorazowe środki na otwarcie własnej działalności gospodarczej.

     Druki i formularze do pobrania

Dział zawiera wszystkie niezbędne dokumenty, formularze, druki jakie będą Państwu potrzebne podczas wizytyw w Powiatowym Urzędzie Pracy.

     ABC bezrobotnego

Strona dodana przez: Agencja Interaktywna Hulio (2012-09-11 08:23:36)
Zredagowana przez: Paweł Mika (2015-04-28 09:02:34)

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pupstrzelin.pl/strona/abc-bezrobotnych-i-poszukujacych-pracy/40